تمامی مقالات

رازهای یک مدیر موفق شدن چیست؟

ویژگی های مدیر موفق

مدیر موفق به کسی گفته می شود که از دانش مدیریتی خوبی برخوردار بوده و در کنار آن به بهترین و سازنده ترین شیوه ممکن وظایف خود را به انجام می رساند. چگونه یک مدیر موفق شویم؟ پرسشی است که پاسخ آن در گرو دانستن رازهای یک مدیر باتجربه می‌باشد. رازها و ابزارهایی هستند که می‌توانند افراد را از یک مدیر ناموفق به موفق تبدیل کرده و به او کمک کنند تا به بهترین شیوه ممکن بتواند از عهده وظایف خود بر بیاید. در این راستا و این مقاله، قصد داریم که به چند مورد از رازهای رفتاری یک مدیر موفق و مجموعه ابزارهای دیجیتالی موجود که از تجربیات مدیران موفق دیگر الهام گرفته شده اند اشاره مختصری داشته باشیم با این هدف که تا حدی، راهنمای شما در پیمایش این تغییر بوده باشیم.

رازهای رفتاری یک مدیر موفق

۱- ساختن یک تیم موفق

ساختن یک تیم توسط مدیر موفقمدیر موفق کسی است که بتواند تیم موفقی را بسازد و آن را به درستی مدیریت کند. تعریف ما از یک تیم موفق تیمی است که حرفه ای و وفادار باشد. کارمندان یک شرکت سرمایه های آن شرکت هستند. مدیر موفق کسی است که بتواند از این سرمایه های گرانبها در جهت پیشبرد اهداف شرکت استفاده کند. توجه مداوم به اهداف شرکت، استفاده از تمام نیروهای شرکت و ایجاد یک فضای شاد و مثبت در محیط کاری از مجموعه نکات کلیدی هستند که می تواند یک تیم موفقی را در راستای اهداف شرکت بسازند.

۲- برقراری ارتباط موثر با کارمندان

برقراری ارتباط موثر مدیر موفق با کارمندانمدیری موفق است که به صورت موثر با کارمندان خود در ارتباط باشد. این مدیر می تواند ارتباط های این چنینی خود را به صورت حضوری، ایمیلی، پیام های گروهی و غیره در راستای فعالیت های شرکت انجام دهد به طوری که به کارمندان خود نشان دهد در هر زمان و مکان همراه آن ها بوده، از آن ها حمایت می کند و به حرف های آن ها گوش می دهد تا بتواند از فیدبک دریافتی کارکنان شرکت در جهت مثبت استفاده کند.

۳- همسو بودن حرف و عمل

همسو بودن حرف و عمل مدیرمدیر موفق باید به حرف ها و وعده های خود در هر شرایط عمل کند. ممکن است که مدیر در بخشی از مدیریت خود حرف هایی را بزند و آن ها را به عنوان انتظارات شرکت از کارمندان قلمداد کند و از بقیه بخواهد که مطابق این انتظارات پیش بروند. در این شرایط، خود مدیر، قبل از هر چیز  و هر کس باید به این دستورالعمل ها پایبند باشد تا کارمندان به حرف های زده شده اعتماد کرده و با جدیت بیشتری آن ها را دنبال کنند.

۴- توانمند ساختن دیگران

توانمند ساختن دیگران توسط مدیرهر فرد دارای استعداد و توانایی های ویژه ای است. مدیر موفق باید بتواند این توانایی ها را کشف و از طریق آموزش و حمایت آن ها را پرورش دهد. در حقیقت، این رفتار همانند یک آینه عمل کرده و نتایج آن در قالب استعدادهای شکوفا شده و رویکرد مثبت به خود مدیر و شرکت بر میگردد جدا از اینکه حس وفاداری را نیز در آن فرد شعله ور می سازد. با این توصیفات، پیشرفت شغلی و شخصی کارمندان باید در اولویت کاری مدیران قرار بگیرد و در این شرایط نباید از موفقیت و پیشرفت نیروی کاری شرکت هراس داشت.

۵- اعتماد به نفس داشتن مدیر موفق

اعتماد بنفس داشتن مدیر موفق

اعتماد به نفس یکی از مهم ترین خصلت هایی است که یک مدیر موفق حتماً باید داشته باشد اما خیلی ها غرور را با اعتماد به نفس اشتباه می گیرند. غرور بزرگترین دشمن مدیران موفق است. پس اگر مدیری می‌خواهد موفق باشد باید رهبر باشد نه دیکتاتور. به همین دلیل مدیری موفق است که دستور دادن های مداوم و سرزنش های فردی در جمع را فراموش کرده و به هنگام مواجه شدن با شکست و اشتباهات شرکت، خود را نیز مسئول آن شکست و اشتباهات بداند.

 

۶- استفاده از تکنولوژی های جدید لازمه‌ی مدیر موفق

مدیر موفق علاوه بر داشتن شخصیت و رفتارهای یک مدیر خوب باید توانایی متمرکز کردن کارکنان، پول و تکنولوژی ها را در راستای اهداف شرکت داشته باشد تا بتواند شرکت را در مسیر درستی هدایت کند. تکنولوژی های موجود ابزارهایی هستند که مدیران می توانند از آن ها در جهت آسان تر کردن کارها و سرعت بخشیدن به امور استفاده کنند. به موارد زیر توجه کنید:

دستگاه ضبط مکالمات برای مدیر موفق

انواع دستگاه ضبط مکالمات تلفنمدیریت موفق از آنِ کسی است که بتواند بگو مگوها و اختلافات شرکت را در کمال خونسردی و عادلانه مدیریت کند چراکه ممکن است در شرکت اختلافی بر سر یک تماس و نحوه رفتار با مشتری پیش بیاید، طوری که هر طرف نزاع می خواهد حرف خود را بر کرسی بنشاند. اینجاست که استفاده از تکنولوژی یعنی دستگاه ضبط مکالمات می تواند به کمک مدیر آمده و وی را در چگونگی رفع این اختلاف راهنمایی کند.

دستگاه پیغام گیر صوتی یا منشی تلفنی

دستگاه منشی تلفنی و پیغام گیر با ضبط مکالمات VR14

دستگاه منشی تلفنی و پیغام گیر با ضبط مکالمات

ایجاد منشی تلفنی جهت ضبط پیغام ها یک مورد از استفاده های عالی از تکنولوژی ها برای مدیریت بهتر است. مدیران باید بدانند که اگر از دستگاه پیغامگیر صوتی در شرکت یا اداره خود استفاده کنند از یک طرف می توانند فشار کاری ناشی جواب دادن به تلفن ها کاسته و از طرف دیگر و در صورت باز نبودن شرکت یا مشغول بودن کارمندان، همچنان صدا و تماس های مشتریان به خوبی مدیریت شوند.

کالر آیدی مانیتوری

کالر آیدی مانیتوری 4خط

کالر آیدی مانیتوری

مدیر موفق در سختی ها و چالش ها نیز باید بسیار حرفه ای و موفق عمل کند. به عنوان نمونه، اگر شرکتی تماس های زیادی دارد مدیریت این تماس ها و شناخت پیشینه مشتریان بدون استفاده از تکنولوژی استفاده شده در دستگاه کالر آیدی شاید کار چندان آسانی نباشد. دستگاه کالر آیدی مانیتوری کمک می کند تا قبل از برداشتن گوشی، کارمند مربوطه بتواند تمام مشخصات تماس گیرنده یا مشتری را که قبلاً ثبت شده اند؛ مشاهده کند.

سفارش ضبط صدای اپراتور

صدای منشی تلفنیمدیران موفق باید تلاش کنند تا از بهترین ابزار در مناسب ترین موقعیت خود استفاده کنند تا نشان دهند که چقدر آن ها در پست مدیریتی خود موفق هستند. صدای ضبط شده اپراتور یکی از شیوه های جالب جهت پاسخگویی به تماس های مشتریان و ایجاد نظر سنجی است. پس یک مدیر موفق نباید سفارش ضبط صدای اپراتور را در لیست تکنولوژی های مورد استفاده خود فراموش کند. با این تکنیک مخاطب شما در پشت خط نه تنها خسته و پشیمان نمی‌شود بلکه میتوانید با پخش صدای اپراتوری که سفارشی تنظیم کرده‌اید او را به خدمات و محصولات برند خود جذب کنید.

 

جمع بندی ویژگی های مدیر موفق

تلاش برای کسب عنوان مدیر موفق کار یک شبه و آسانی نیست. تفاوت هایی که یک مدیر را موفق یا ناموفق می سازد بسیار ریز و جزیی هستند اما نتیجه بسیار بزرگی را در پی خواهند داشت. کمک به کارمندان، احترام به آن ها، تشکر و قدردانی از فعالیت های مفید کارمندان، استفاده از تکنولوژی های ارتباطی جدید و گوش دادن به حرف های نیروهای انسانی شرکت تنها چند مورد از مجموعه نکاتی هستند که به عنوان رازهای یک مدیر موفق معرفی می شوند، رازهایی که می توانند یک مدیر را در ایجاد یک تیم موفق در راستای اهداف شرکت راهنمایی کنند.

 

منبع: medium

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *