ضبط مکالمات تلفن

چرا باید از ضبط کننده مکالمه استفاده کنیم؟

نوشتن مکالمه از ضبط کننده تلفن

یکی از چیزهایی که در مورد ضبط کننده های مکالمه تلفنی در ذهن می‌آید این است که این کار نوعی تجاوز به حریم خصوصی است. آیا شما هم اینطور فکر می‌کنید؟
بله درست است، از یک ضبط کننده مکالمه نیز می‌شود اشتباه استفاده کرد و حریم خصوصی دیگران را به خطر انداخت، اما این دلیل نمی‌شود که هرگز از آن استفاده نکرد و از مزایای مفید ضبط مکالمات تلفن بی‌بهره ماند.
در ابتدا شما باید به این فکر کنید که “چرا باید از یک ضبط کننده مکالمه استفاده کنیم؟” و سپس تعیین کنید که آیا استفاده از ضبط کننده مکالمات تلفن برای رفع آن توجیه می‌شود یا خیر. به عبارت دیگر شما باید با اطلاع از قوانین ضبط مکالمات تلفن مطمئن شوید که با استفاده از یک ضبط کننده تلفن جُرمی مرتکب نمی‌شوید.

افراد به دلایل مختلفی از ضبط کننده های تلفن استفاده می‌کنند؛ اما هر کسی که می‌خواهد از آن استفاده کند، باید قبل از خریدش دلیل معتبر و قانونی داشته باشد.

دلایل استفاده از سیستم ضبط کننده مکالمه تلفنی

دلیل اصلی استفاده مردم از یک ضبط کننده تلفن این است که: مکالمات تلفنی را که برایشان مهم است و می‌خواهند دو یا چندباره گوش کنند یا بنویسند را ذخیره نمایند.

کاربرد ضبط کننده مکالمه در دادگاه

ارائه‌ی صدای ضبط شده در محاکم قضائی

یکی از دلایل مهم دیگر که مردم از یک ضبط کننده تلفن استفاده می‌کنند، جمع آوری اطلاعات است در مورد آنچه یک فرد خاص می‌گوید. اگر از مکالمه ضبط شده به عنوان شاهد در دادگاه و اثبات یک ادعایی بخواهد استفاده شود، در قوانین فعلی کشور ایران به دلیل اینکه با پیشرفت تکنولوژی در موضوع دانش رایانه‌ای و جابه‌جایی تصاویر و فیلم‌ها و صداهای افراد، که در شرایط کنونی کشور و جهان به سهولت و آسانی افراد می‌توانند صدا یا تصویر یا فیلم منتسب به شخص دیگری را درست کنند و علیه او در مراجع قانونی مورد استناد قرار دهند، ارزش و اعتبار این امور کمرنگ‌تر شده و صدای ضبط‌‌ شده یا فیلم گرفته‌ شده به‌عنوان دلیل معتبر قابل استناد نیست. با این وجود صدا یا فیلم صرفاً می‌تواند نشانه‌ای برای کمک به قاضی برای دسترسی به دلایل و ادله اثبات بزه باشد. اگر شخصی دلایل مهمی برای اثبات حرفش داشته باشد، در آن هنگام نوار ضبط‌ شده یا فیلم در کنار یکی از ادله اثبات دعوای کیفری، قابل بررسی می‌باشد.

 

منبع:
Why you should use a phone recorder
شفقنا
صوت ارتباط

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “چرا باید از ضبط کننده مکالمه استفاده کنیم؟

  1. mahdi گفت:

    سلام. ممنون از توضیحات مفیدتون.

    1. تفرشی گفت:

      سلام. خواهش میکنم. صوت ارتباط با ارائه بهترین تجهیزات مخابراتی، با مناسبترین قیمت در خدمت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *