تمامی مقالات, ضبط مکالمات تلفن

کمک ضبط مکالمات تلفن به افراد پیر

کارایی ضبط تلفن برای افراد پیر

همانطور گفتیم که یکی از مزایای دستگاه ضبط تماس تلفن خانه کمک به افراد پیر یا کسانی که مشکلات حافظه دارند می‌باشد.
هرکدام از ما ممکن است عزیزانی داشته باشیم که به دلیل پیری یا بیماری، حافظه‌ی ضعیفی دارند یا مبتلا به آلزایمر شده‌اند؛ برای این افراد به یاد آوردن چهره های مردم به تدریج سخت‌تر از همیشه می‌شود، به یاد آوردن اتفاقات، و به طور خاص، تماس های مهم تلفنی، برای بسیاری از آنها دشوار است.

ضبط تماس تلفن می‌تواند کمک مفیدی به این افراد بدون در نظر گرفتن وضعیت شرایط آنها بنماید. به این ترتیب، نمونه هایی را به شما یادآوری می‌کنیم که چگونه با یک دستگاه ضبط ساده اما کارا، می‌شود زندگی عزیزانمان را بهتر کنیم.

1- مبارزه با تنهایی

از آنجایی که بسیاری از سالمندان ما تنها زندگی می‌کنند، به طور مداوم از احساس تنهایی رنج می‌برند؛ چون تنها بودن انسان بدتر از احساس گرسنگی یا درد فیزیکی می‌باشد. ما نیز سعی می‌کنیم چند وقت یکبار با آنها تماس بگیریم یا سر بزنیم، اما به دلیل کم شدن حافظه‌شان، آنها ممکن است تماس‌ها را به خاطر نیاورند. اینجاست که حضور یک ضبط مکالمه تلفن بسیار مهم و ضروری و حتی جالب به نظر می‌رسد که سالمندان شما با استفاده از آن می‌توانند به راحتی در هر زمان که بخواهند و به هر تعداد که دوست داشته باشند آن گفتگو با عزیزان خود را (به کمک دیگران یا به تنهایی) پخش کرده و با یادآوری آن کمتر احساس تنهایی کنند.

2- به یاد آوردن گفتگوهای مهم

افراد پیر در زندگی مستقل باید مراقبت امور روزمره خود نیز باشند که با مشکلات حافظه، انجام این وظایف سخت و تقریباً غیرممکن می‌شود. به طور مثال: از اتفاقات رایج، پرداخت قبوض است که فراموش می‌کنند و وقت آن می‌گذرد.
اگر شما در مکالمه به آن اشاره کرده باشید می‌تواند یادآوری بسیار خوبی برای آنها باشد. یا حتی ممکن است بیش از یک بار پرداخت کنند، که باز هم می‌توانند با مرور مکالمات (در صورت پرداخت تلفنی) از پرداخت مجدد جلوگیری کنند.
شما می‌توانید همین تکنیک ساده تا اندازه‌ای به عزیزان سالمند خود آرامش هدیه بدهید و با جلوگیری از عدم پرداخت بموقع صورتحساب‌ها و قطع سرویس، از استرس، سردرگمی و رجوع آنها به سازمانهای مختلف جلوگیری کنید.

3- شرکت در رویدادهای اجتماعی

قدیمی بودن به معنی خداحافظی با یک زندگی اجتماعی نیست! در واقع، شخص دوست داشتنی شما ممکن است تماس‌هایی را دریافت کند که دوستان یا آشنایانشان آنها را برای یک دور همی دعوت کرده‌اند؛ اما ممکن است به دلیل شرایط فعلی‌شان دعوت یا اطلاعات قرار را فراموش کنند.

4- ضبط تلفن به آنها کمک می‌کند تا راهنمایی بیشتری دریافت کنند

مواقعی پیش می‌آید که افراد پیر ، تماس‌هایی دریافت می‌کنند که نمی‌دانند باید چه کار کنند. (به طور مثال کلاه برداری‌هایی که جدیدا شنیده می‌شود، با افراد تماس می‌گیرند و با اعلام برنده شدن، درخواست شماره کارت و رمز می‌کنند.) سالمند شما وقتی مانند چنین تماس‌هایی دریافت کنند، می‌تواند به سادگی از یک دوست قابل اعتماد یا یکی از فرزندان خود بخواهد صدای ضبط شده تلفن را چک و ارزیابی کند؛ آنگاه تصمیم بگیرند که چه اقدامی مناسب است.

سخن پایانی

یک ضبط کننده تلفن یک ابزار عالی برای افراد مختلف است که در تمام طول سال‌ها می‌تواند مفید باشد و با استفاده از آن مزایای زیادش را در موقعیت‌های مختلف می‌بینید.

* حتما شما هم مزایای دیگری که ضبط کننده تلفن در بهبود کیفیت زندگی افراد دارد یا موقیعت‌هایی که کاربرد آنرا تجربه کرده‌اید برای ما در دیدگاه بنویسید.

 

منبع

 

مقالات مشابه را هم حتما ببینید.

مزایای ضبط تماس تلفن خانه

چرا باید از ضبط کننده مکالمه استفاده کنیم؟

مزایای ضبط مکالمات تلفنی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *