تمامی مقالات, ضبط مکالمات تلفن

خرید دستگاه ضبط مکالمات تلفن مناسب

خرید دستگاه ضبط مکالمات تلفنی

اگر تصمیم به خرید یک دستگاه ضبط مکالمات تلفنی گرفته‌اید، برای داشتن یک انتخاب و خرید مناسب باید حتما قبل از آن چند نکته را درنظر بگیرید. چرا که ممکن است وقت و پول خود را صرف خرید دستگاهی کنید که برای نیازهای شما ساخته نشده باشد.
ممکن است شما یک ضبط کننده تماس تلفنی قدیمی داشته باشید که دیگر کار نمی‌کند و یا تابحال این دستگاه را نداشته‌اید و با خواندن مزایا و کاربردهای ضبط مکالمات، متوجه شدید که این دستگاه پرفایده، برای شما هم لازم است و تصمیم به خرید آن گرفته‌اید. به هرحال خواندن این چند نکته برای شما بسیار کارآمد و مفید خواهد بود.

نکات ضروری جهت انتخاب و خرید دستگاه ضبط مکالمات تلفنی مناسب

سهولت نصب ضبط کننده تلفن

اگر نصب دستگاه خیلی سخت باشد، هرگز از آن استفاده نخواهید کرد. چون معمولاً به دنبال چیزی هستیم که به راحتی در عرض چند دقیقه خودمان نصب کنیم و نه اینکه چند ساعت زمان برده و نیاز به متخصص و تکنسین حرفه‌ای برای نصب و استفاده باشد.
شما باید مطمئن شوید که نصب دستگاه با دنبال کردن دستورالعمل‌های راهنما آسان باشد؛ زیرا که اگر شما آن را نصب نکنید، نمی‌توانید از آن استفاده کنید. پس با درنظر گرفتن این نکته‌ی مهم قبل از خرید، نگرانی خود را بابت سهولت نصب و استفاده برطرف سازید.

راحتی در استفاده

پس از اطمینان از سهولت نصب ضبط مکالمات، شما باید مطمئن شوید که استفاده از آن آسان باشد. شما می‌خواهید یک ضبط کننده تماس تلفنی داشته باشید که به صورت دستی یا خودکار کار کند. به عنوان مثال، شما می‌خواهید قادر به تنظیم اتوماتیک آن برای ضبط هر تماس تلفنی که روی خط می‌آید باشید، و همچنین بتوانید در زمانی که تنظیم ضبط خودکار انجام نشده است، به صورت دستی تماس‌ها را برای ضبط انتخاب کنید.

ذخیره سازی ضبط کننده تلفن

علاوه بر سهولت واقعی در ضبط، شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که پس از تماس، مکالمات برای بررسی مجدد، ثبت شده باشند. شما باید مطمئن باشید که صداها به راحتی ذخیره شده و قابل دسترسی هستند. اگر استفاده از دستگاه ضبط کننده تماس تلفنی پیچیده باشد، شما باشد پس از نصب آن، شما تمایلی به استفاده از آن نخواهید داشت. بنابراین به دنبال یک دستگاهی که کاربری آسانی داشته باشد بگردید.
فرمت ذخیره سازی اصوات دستگاه نیز بسیار مهم بوده و فرمتی مانند WAV. قابلیت استفاده در اکثریت دستگاه‌ها و یا تبدیل به فرمت‌های دیگری را دارد و این نوع ذخیره سازی WAV به خودی خود فشرده و کم حجم است.
بنابراین ارسال صداها از طریق ایمیل و غیره به راحتی انجام پذیر است. اینجاست که اصل سهولت استفاده خودنمایی کرده و می‌بینید که هرچه راحتتر با دستگاه ارتباط برقرار کرده و از امکانات آن استفاده کنید، به این ترتیب ارزش بیشتری برای پول خود قائل شده‌اید و در خرید دستگاه ضبط مکالمات تلفنی مناسب موفق شدید.

ضبط صدا بدون نویز، کلیک، بوق، و غیره

بعضی از ضبط کننده ها هنگامی که شروع به ضبط می‌کنند، بوق و یا صداهای دیگری دارند که به مردم در مورد حضور شما هشدار می‌دهند. طبق توضیحی که در قوانین ضبط مکالمات دادیم و گفتیم قانوناً باید ضبط مکالمه به اطلاع طرفین تماس رسانده شود؛ اما بهتر است که با یک دستگاه ضبط مکالمه خوب از ایجاد هرگونه اختلال و نویز در تماس جلوگیری شود تا سبب آزردگی و مزاحمت در یک مکالمه‌ی با کیفیت و موفق نشود.

کیفیت صدای ضبط شده

یکی از ویژگی هایی که هنگام انتخاب و خرید دستگاه ضبط مکالمات تلفنی باید در نظر داشته باشید کیفیت بالای صدای ضبط شده است. شما باید اطمینان حاصل کنید کیفیت صدا بالا بوده و مکالمه هر دوطرف به صورت واضح و شفاف ضبط می‌شود.

سخن پایانی

در انتخاب و خرید یک دستگاه ضبط مکالمات تلفنی خوب، ویژگی‌های مختلفی باید درنظر گرفته شود که بنابر نیاز شما ممکن است متفاوت باشد؛ مانند ظرفیت ضبط کننده تلفن و یا تعداد خطوط قابل پشتیبانی که برحسب آن انواع دستگاه ضبط مکالمات متفاوتی وجود دارد. به طور کلی، بهتر است ویژگی‌های فوق را در خرید دستگاه ضبط مکالمات تلفنی مناسب در نظر بگیرید.

منبع: Phone Recorder – Features To Look For

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “خرید دستگاه ضبط مکالمات تلفن مناسب

  1. مهدی گفت:

    سلام . از توضیحات کامل و دقیقتون ممنونم. بنده که به دنبال انتخاب و خرید دستگاه ضبط مکالمه برای شرکتم هستم از توضیحاتتون استفاده کردم. سپاس .

    1. تفرشی گفت:

      سلام. خوشحالم که توضیحات براتون مفید واقع شده. سوالی داشتید بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *